Turystyka

Zintegrowany informator turystyczny

system informacji turystycznej

Aplikacja SkyCMS dzięki połączeniu wielu modułów sprawdza się doskonale jako informator turystyczny. Zintegrowany system informacji turystycznej zawiera:

  • interaktywną mapę z widokiem satelitarnym i widokiem z poziomu ulicy
  • bazę obiektów turystycznych zawierającą treści multimedialne
  • planer podróży / wycieczek 
  • informacje pogodowe
  • wydarzenia i aktualności
  • automatycznego tłumacza na wiele języków

 

Powiązane tematy:
Planer podróży / wycieczek
Interaktywna mapa z widokiem satelitarnym oraz z poziomu ulicy
System lojalnościowy (karta turysty)
Baza obiektów i atrakcji turystycznych

 

Planer podróży / wycieczek

Turystyczny planer podróży i wycieczek

Interaktywna mapa z bazą obiektów turystycznych to za mało, aby przekonać turystów, że warto spędzić czas w wybranym regionie. Na bazie oferty turystycznej mamy możliwość zaproponowania przykładowych sposobów spędzenia wolnego czasu oraz opracowania propozycji na jeden dzień, weekend czy tydzień. Zaoferujmy pomysły dla pieszych, rowerzystów czy zmotoryzowanych.

Planer wycieczek pokaże turystom przygotowane propozycje w postaci zdefiniowanych tras zwiedzania z zaplanowanymi miejscami posiłków i noclegami. Planer pokaże trasę wycieczki na mapie interaktywnej i pozwoli na jej modyfikację. Trasy można zapamiętywać i wysyłać na adres email lub opublikować na Facebooku.

Jeśli jest pod ręką smartfon to wyświetlimy na nim naszą zaplanowaną wycieczkę i możemy podążać wyznaczoną trasą, śledząc nasze położenie. Nasze narzędzie sprawdza się zarówno podczas miejskich wycieczek pieszych jak i wypraw rowerowych.

 

Interaktywna mapa z widokiem satelitarnym oraz z poziomu ulicy

Interaktywna mapa z widokiem satelitarnych oraz widokiem z poziomu ulicy

Plan miasta i gminy w nowoczesnym wydaniu powinien być interaktywny. SkyCMS obsługuje interaktywne mapy o użytecznych funkcjonalnościach np. wyszukiwanie ulic i obiektów (firm, instytucji, atrakcji turystycznych), wytyczanie tras pieszych i rowerowych czy oznaczanie terenów inwestycyjnych. Interaktywna mapa posiada również doskonałą funkcjonalność w postaci widoku z poziomu ulicy oraz widoku satelitarnego.

 

 

System lojalnościowy (karta turysty)

Karta turysty i turystyczny system lojalnościowy

System lojalnościowy to nieodłączny atut działań promujących regiony turystyczne. Karta turysty to proste rozwiązanie zapewniające jej posiadaczom wiele korzyści. W punktach usługowych i gastronomicznych prowadzonych przez partnerów programu czeka na turystów kilkuprocentowy rabat oraz punkty za każda wydaną złotówkę.

Zebrane punkty można wymienić w internetowym katalogu na nagrody np. na regionalne gadżety turystyczne lub na kupony usługowe.

 

Baza obiektów i atrakcji turystycznych

Baza danych obiektów i atrakcji turystycznych

Obiekty i atrakcje turystyczne zgromadzone w bazie danych są wyświetlane na interaktywnej mapie w formie listy oraz są dodatkowo pobierane do planera wycieczek. Baza danych turystycznych przechowuje również informacje o obiektach liniowych - wytyczonych ścieżkach pieszych i rowerowych, które mogą prowadzić trasami niedostępnymi na mapach nawigacyjnych.

Najpopularniejsze typy obiektów to ciekawe miejsca, obiekty noclegowe i gastronomiczne, punkty usługowe, trasy piesze i rowerowe. Dla każdego z obiektów oprócz standardowych informacji teleadresowych, multimedialnych (zdjęcia, filmy, animacje, prezentacje) oraz opisowych można zdefiniować godziny dostępności oraz sezonowość.