Gadżety

Poziomy, przewijany pasek informacyjny

poziomy-przewijany-pasek-informacyjny.jpeg

Doskonale nadaje się do przekazywania krótkich informacji tekstowych np. komunikatów pogodowych, informacji o zmianie czasu pracy biura lub ważnym wydarzeniu. Zazwyczaj umieszczany jest w obszarze nagłówka strony i przyciąga uwagę po załadowaniu strony. Można go czasowo włączać lub wyłączać. Informacje tekstowe w pasku mogą być jednocześnie odnośnikami wewnętrznymi do strony lub odnośnikami do innych serwisów www

 

Komunikat pop-up

Komunikat specjalny w okienku pop-up w nowej warstwie

Komunikat specjalny wyświetla się w postaci okna pop-up podczas pierwszego uruchomienia strony. Okno przykrywa treść strony www i zawiera nagłówek oraz treść tekstową lub grafikę. 

Komunikat stosuje się do przekazywania ważnych informacji i należy go świadomie zamknąć, żeby przejść do treści strony. Po zamknięciu komunikatu nie będzie się on pojawiał ponownie przez kolejne 2 godziny.

 

 

Kalendarz wydarzeń z opcją rezerwacji terminów

kalendarz-wydarzen-rezerwacja-terminow.jpeg

Kalendarz wydarzeń może mieć wygląd kompaktowy - miesięczny, który doskonale pasuje do bocznego panelu. Może być również wstawiony do treści strony www jako duży i przejrzysty kalendarz ze zmiennymi widokami: miesięcznym, tygodniowym i dziennym.

Poprzez panel zarządzania dodawane są do kalendarza wydarzenia, które mogą być połączone dodatkowo z wybranymi podstronami serwisu internetowego lub z odnośnikami do zewnętrznych stron internetowych.

Kalendarz wydarzeń ma dodatkową funkcję rezerwacji terminów, którą można użyć np. do rezerwowania obiektów sportowych lub sal konferencyjnych.

 

Głosowanie on-line

głosowanie on-line - budżet obywatelski i konsultacje społeczne

Jak przeprowadzić skuteczne konsultacje społeczne? Odpowiedź jest prosta - przeprowadzić elektroniczne głosowanie.

Głosowanie może trwać jeden dzień lub kilka dni - aby zmaksymalizować liczbę oddanych głosów. Każdy oddany głos posiada unikalny identyfikator i każdy głosujący otrzyma potwierdzenie uczestnictwa w głosowaniu. Moduł może posiadać dodatkowo funkcję weryfikacji osób uprawnionych do głosowania. Głosować można za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych - smartfonów i tabletów.

Podczas głosowania podawany jest na bieżąco wskaźnik frekwencji. Po zakończeniu głosowania wyniki można pobrać w pliku arkusza kalkulacyjnego CSV - do dalszego przetwarzania.

Moduł można wykorzystać również do przeprowadzenia głosowania w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Kursy walut

Kursy walut na stronie www

Aktualne kursy walut na stronie www - nic trudnego! Wyświetlimy wybrane waluty oraz ich aktualny kurs w dowolnym miejscu strony www. Dane są pobierane i wyświetlane na stronie www. Nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych działań, wszystko dzieje się automatycznie.

 

 

Pogoda

Moduł pogodowy

Dzięki systemowi SkyCMS masz możliwość w bardzo łatwy sposób poinformować użytkowników Twojej strony o aktualnej pogodzie. Wyznacz miejsce, do którego prognoza ma się odnosić, a aktualna temperatura oraz stopień zachmurzenia będzie wyświetlała się automatycznie w nagłówku strony. 

 

 

 

Wersje okolicznościowe

W systemie SkyCMS można ustawiać wersje okazjonalne, które można dowolnie zmieniać w zależności od pory roku, święta lub też okresu żałoby. Podczas zmiany wersji okazjonalnej zmienia się cała szata graficzna strony internetowej.

wersje okolicznosciwoe.jpeg
 

Mapa serwisu

Mapa serwisu umożliwia użytkownikowi zapoznanie się z hierarchią wszystkich podstron znajdujących się na danej stronie internetowej. Dobrze przygotowana mapa ma także kluczowe znaczenie w procesie pozycjonowania.   

Mapa serwisu