Moduły zarządzania treścią (CMS)

Certyfikowane, szyfrowane połączenie SSL z panelem zarządzania

Certyfikowane, szyfrowane połączenie SSL z panelem zarządzania

System SkyCMS stanowi gwarancję bezpieczeństwa m.in. dzięki zastosowaniu certyfikowanego protokołu SSL. Twoje dane będą stale szyfrowane, a tym samym ochraniane przed wykorzystaniem ich przez osoby trzecie. Oprócz tego, użytkownik Twojej strony będzie miał świadomość, iż dbasz o jego prywatność oraz bezpieczeństwo. 

 

 

Kosz - odzyskiwanie skasowanych stron i plików

kosz-odzyskiwanie-skasowanych-stron-i-plików.jpeg

Zdarzyło Ci się przypadkowo usunąć stronę lub plik? Teraz to już nie problem, dzięki funkcji Kosz! Wszystkie strony oraz pliki, które są usuwane najpierw trafiają do kosza, skąd można jeszcze stronę przywrócić. Dopiero po j30 dniach zostaną one usunięte z systemu.

 

 

Moduł optymalizacji SEO

Moduł optymalizacji SEO

SEO (ang. Search engine optimization) - optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, zwana także pozycjonowaniem, polega na tworzeniu stron w taki sposób, by osiągnęły one jak najwyższą pozycję w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i wyrażeń kluczowych np. Google. 

Strony w systemie SkyCms tworzone są z myślą o standardach, które są niezwykle istotne przy pozycjonowaniu stron.

 

 

Wyszukiwarki proste i zaawansowane

Wyszukiwarki proste i zaawansowane

Istotnym elementem korzystania ze strony internetowej jest szybkość znajdowania interesujących danego użytkownika informacji na danej witrynie. System SkyCMS umożliwia intuicyjne odnajdywanie treści za pomocą dwóch rodzajów wyszukiwarek - prostej oraz zaawansowanej.

 

 

Menadżer plików

Menadżer plików

Menadżer plików jest prawdziwym pomocnikiem użytkownika. Pozwala wgrywać pliki każdego typu, określać ich wymiary, zmieniać nazwę i opis. Pliki przechowywane są w postaci drzewka katalogów, które pomaga w lokalizacji plików. Do strony można od razu podczas edycji dodawać pliki i wyświetlać je w różnych formach - dla zdjęć oprócz oryginalnego rozmiaru istnieje możliwość wstawienia miniaturki, która po kliknięciu otwiera oryginalne zdjęcie. Plugin wyświetlania plików DOC i PDF pozwala na wyświetlanie plików tekstowych na stronie nie tylko w postaci załącznika, ale również w formie możliwej do przeglądania on-line.

 

 

Użytkownicy i uprawnienia

Użytkownicy i uprawnienia

W systemie SkyCMS został wprowadzony moduł użytkowników, w którym można tworzyć nowych użytkowników, przydzielać im grupy, uprawnienia oraz dostęp do funkcji. W bezpieczny sposób można rozdzielać uprawnienia dla poszczególnych szablonów stron, poszczególnych części serwisu lub tylko dla jednej strony.

 

 

Komunikaty systemowe

Komunikaty systemowe

Komunikaty systemowe to podstawowe źródło informacji w systemie SkyCMS. W związku z tym, iż system jest cały czas modyfikowany i udoskonalany, o wszystkich nowościach można się dowiedzieć z komunikatów systemowych. Komunikaty są dostępne na stronie głównej po zalogowaniu do systemu. Na stronie głównej można również otrzymać informacje o logowaniach do systemu oraz ostatnich zmianach.

 

 

Raporty i statystyki

Raporty i statystyki

W raportach przechowywane są informacje o wszystkich czynnościach jakie były wykonane w systemie wraz z datą, adresem i nazwą hosta, rodzajem przeglądarki, nazwą użytkownika wprowadzającego zmiany. Dzięki raportom można określić kto i kiedy dokonał ostatnich zmian. Również wprowadzono raporty dla wyszukiwarek na stronie. Można tu znaleźć jakie frazy były wyszukiwane w serwisie. Statystyki odwiedzin informują użytkowników o ilości wszystkich wizyt na stronie serwisu w ciągu roku, miesiąca lub danego dnia. Można również umieszczać informacje o ilości wizyt na konkretnej stronie. Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej liczba wyświetleń stron znajduje się w zakładce "Statystyki podstron".

 

 

Szablony treści

szablony-treści.jpeg

Szablony treści umożliwiają tworzenie szablonów, które później można wykorzystać na wielu stronach. Dzięki szablonom można konstruować skomplikowane układy strony oraz wykorzystywać je wielokrotnie w dowolnej konfiguracji. 

 

 

Wielopoziomowe menu

Wielopoziomowe menu

Menu w systemie SkyCMS może być dowolnie rozbudowywane, zarówno w pionie jak i w poziomie, w zależności od potrzeb. Dla każdej pozycji menu można określić jej nazwę, aktywność, stronę do której ma się odnosić z systemu SkyCMS lub z zewnętrznego serwisu. Edycja wielopoziomowego menu odbywa się za pomocą prostej techniki Drag&Drop ("przeciągnij i upuść"), a zmiany są od razu widoczne na stronie. Menu można umieszczać na stronie w dowolnym miejscu oraz w dowolnej szacie graficznej.