Blog Skycms

Lista artykułów

Konsultacje społeczne z wykorzystaniem głosowania on-line

08 Września 2016

Kluczowym aspektem każdego głosowania (np. konsultacji społecznych) jest zaangażowanie jak największej ilości osób, aby uzyskany wynik był jak najbardziej rzeczywisty, a tym samym wartościowy. Narzędziem, które może wpłynąć na zwiększenie udziału w głosowaniach jest przygotowany moduł głosowania on-line. Umożliwia on zagłosowanie bezpośrednio ze strony internetowej - za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.

Po wdrożeniu modułu głosowania elektronicznego, redaktor serwisu internetowego ma możliwość utworzenia nieograniczonej ilości głosowań np. w ramach budżetu obywatelskiego. Po wprowadzeniu nazwy oraz opisu głosowania, ustaleniu daty jego rozpoczęcia i zakończenia oraz zdefiniowaniu listy odpowiedzi, wystarczy tylko aktywować moduł na wybranej stronie. 

Bezpośrednio z panelu administratora można na bieżąco sprawdzać wyniki zarówno trwającego, jak i zakończonego głosowania. Odpowiedzi można w każdej chwili wyeksportować do pliku arkusza kalkulacyjnego CSV w celu dalszego przetwarzania. Oprócz tego, moduł głosowania on-line umożliwia automatyczną weryfikację osób uprawnionych do głosowania.

Całość stanowi kompleksowe i przede wszystkim łatwe w obsłudze narzędzie, które pozwala na  aktywny udział w funkcjonowaniu samorządu, jednostki organizacyjnej lub przedsiębiorstwa.