Zintegrowana aplikacja mobilna

Aktualności i wydarzenia z powiadomieniami

aplikacja-mobilna-aktualności-gminne.png

Aplikacja mobilna doskonale uzupełnia serwis internetowy dając natychmiastowy dostęp do aktualności oraz wydarzeń. Dzięki funkcji natychmiastowych powiadomień można poinformować obywateli o:

  • ważnych wydarzeniach
  • sytuacji kryzysowej,
  • terminie zapłaty podatku, 
  • terminach wywozu odpadów z opcją przypominania dzień wcześniej.

Więcej informacji na stronie: obywatel.mobi

 

Integracja z Regionalnym Systemem Ostrzegania

aplikacja-mobilna-integracja-regionalny-system-ostrzegania.png

Aplikacja korzysta ze zintegrowanego z systemem SkyCMS Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Komunikaty RSO są importowane do panelu zarządzania serwisem internetowym i dzięki wielu możliwościom konfiguracji można w kilka sekund opublikować ostrzeżenie zarówno na stronie www jak i w aplikacji mobilnej wraz z natychmiastowym powiadomieniem.

Opracowany moduł odpowiednio skonfigurowany pozwala w momencie zagrożenia np. powodzią wysyłać np. co 30 minut powiadomienia na aplikację mobilną o stanie wody na wybranych wodowskazach.

 

 

 

Mapa potrzeb / zgłaszanie problemów

aplikacja-mobilna-zgłaszanie-problemów-mapa-potrzeb.png

Moduł umożliwia komunikację pomiędzy mieszkańcem, a samorządem. W szybki sposób można zgłosić problem lub potrzebę wybierając odpowiednią kategorię zgłoszenia, następnie zrobić zdjęcie np. nielegalnego wysypiska śmieci, niedziałającej latarni czy brakującej pokrywy kanalizacyjnej.

Po dodaniu krótkiego opisu aplikacja samodzielnie zlokalizuje miejsce zgłoszenia z wbudowanego w smartfon odbiornika GPS i zgłoszenie jest gotowe do wysłania.

Nadawca zgłoszenia jest informowany o każdej zmianie statusu jego zgłoszenia.

 

 

Kalendarz wywozu odpadów z powiadomieniami i wyszukiwarką odpadów

aplikacja-mobilna-kalendarz-wywozu-odpadów.png

Aplikacja poinformuje również o terminach odbioru odpadów (zmieszanych, segregowanych, zielonych, wielkogabarytowych i innych dowolnie nazwanych), zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów oraz aktualnościach związanych z tą tematyką.

Moduł umożliwia dodatkowo ustawienie alarmu przypominającego o zbliżającym się terminie wywozu odpadów oraz pozwala na wysyłanie reklamacji odnośnie braku odbioru odpadów, uszkodzonego pojemnika lub innych podobnych zdarzeń.

Wyszukiwarka odpadów podpowie, do którego pojemnika wyrzucić odpad - wystarczy wpisać jego nazwę w polu wyszukiwania odpadu.

 

 

Planer turystyczny / interaktywna mapa

aplikacja-mobilna-interaktywna-mapa-planer-wycieczek.png

Dzięki aplikacji turyści mogą w oparciu o wybrane atrakcje zaplanować wycieczkę, dodać do niej nocleg, znaleźć restaurację czy inne ciekawe miejsca oraz nawigować do celu udostępniając mapie swoją lokalizację GPS.

Mogą też skorzystać z kilkudziesięciu gotowych wycieczek z  regionu: SWAY.TO – gotowe wycieczki.

 

 

Informacje z Biuletynu Informacji Publicznej

aplikacja-mobilna-integracja-skycms.png

Integracja aplikacji mobilnej z Biuletynem Informacji Publicznej urzędu pozwala na wyświetlanie w niej informacji na temat np. przetargów czy innych wybranych treści.

Ułatwia również szybkie dotarcie do najnowszych informacji w BIP oraz przeszukiwanie opublikowanych treści i zapamiętywanie wybranych publikacji za pomocą funkcji Ulubione treści.

 

 

Wyszukiwanie treści z lokalnych zasobów (www, BIP, podserwisy)

aplikacja-mobilna-obywatel-mobi.png

Wbudowana w aplikację wyszukiwarka potrafi przeszukiwać treści zasobów lokalnych: aktualności, wydarzeń, informacji z Biuletynu Informacji Publicznej, interaktywnej mapy i innych publicznie udostępnionych treści.